Imperial 2 Ply Blanket
Pioneers in the industry, we offer signature admire super soft blanket and flower printed double bed blanket from India.
SIGNATURE ADMIRE SUPER SOFT BLANKET
Approx. Price: Rs 2,770 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Ply | Double Ply |
| Bed Size | Double Bed |
| Usage/Application | Home |
| Blanket Type | Cloudy |
| Type | Double |
| Weight | 5 kg |
| Pattern | Printed |
| Use Case | Home Use |
| Brand | Signature |
| Features | Reversible |
| Packaging Type | Box |
| Single Blanket Size | 2.10 m x 2.40 m |
| Packaging Size | 6 Pcs |
| Series | SIGNATURE ADMIRE DOUBLE BED BLANKET |
We Maruti textile are the Leading manufaturer of all kind of Blanket, Bed Sheet,Pillow,Quilt, Comfiter and looking for buyer from all over india
Flower Printed Double Bed Blanket
Approx. Price: Rs 3,360 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage/Application | Home, Hotel |
| Type | Double |
| Pattern | Printed |
| Brand | Signature |
| Packaging Type | Box |
| Single Blanket Size | 2.10 m x 2.40 m |
| Packaging Size | 6 Pcs |
| Series | Imperial |
We Maruti textile are the Leading manufaturer of all kind of Blanket, Bed Sheet,Pillow,Quilt, Comfiter and looking for buyer from all over india