Product Details:
| Bed Sheet Size (in) | 108x108 inch |
| Thread Count (TC) | 180 TC |
| Material | Pure Cotton |
| Print/Pattern | Jaipuri/Block Print |
| Set Content | 1 Bedsheet + 2 PC |
| Type | King |
| Design | Printed |
| Brand | Signature |
| Packaging Type | FILE PACKING |
| Set Contains | 1 bedsheet and 2 Pillow Cover |
| Shape | Rectangular |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Single Bedsheet Size | 2.25 m x 2.45 m |
| Series | SIGNATURE EUPHORIA XXL |
Product Details:
| Material | Poly cotton |
| Type | Double |
| Brand | KING |
| Size | CLUB LINEN 108x108 |
| Usage/Application | Home, Hotel |
| Design | CLUB LINEN |
| Wash Care | Hand Wash and Machine Wash |
| Packaging Type | LOOSE PVC PACING |
| Shape | Rectangular |
| Packaging Size | 30 Pcs |
| Single Bedsheet Size | 250 x 275 cm |
| Pillow Cover | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Series | CLUB LINEN |
Product Details:
| Material | Pure Cotton |
| Brand | Signature |
| Type | Double |
| Design | Printed |
| Set Contains | 1 bedsheet and 2 Pillow Cover |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Rectangular |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Single Bedsheet Size | 2.25 m x 2.45 m |
| Series | Lion |
Product Details:
| Material | Pure Cotton |
| Color | Blue |
| Brand | Signature |
| Type | Double |
| Design | Printed |
| Set Contains | 1 bedsheet and 2 Pillow Cover |
| Packaging Size | 30 Pcs |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Rectangular |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Single Bedsheet Size | 2.25 m x 2.45 m |
| Series | Lion |
Product Details:
| Material | Pure Cotton |
| Color | Green |
| Type | Double |
| Design | Printed |
| Set Contains | 1 bedsheet and 2 Pillow Cover |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Rectangular |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Single Bedsheet Size | 2.25 m x 2.45 m |
| Series | Lion |