Product Details:
| Material | Cotton |
| Usage/Application | Home, Hotel |
| Design | Printed |
| Type | Double |
| Brand | Signature |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Wash Care | Machine Wash and Dry Clean |
| Packaging Type | Box |
| Single Bedsheet Size | 2.30 m x 2.50 m |
| Packaging Size | 24 Pcs |
| Series | Town House |
Product Details:
| Material | Cotton |
| Usage/Application | Home, Hotel |
| Design | Printed |
| Type | Double |
| Brand | Signature |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Wash Care | Machine Wash and Dry Clean |
| Packaging Type | Box |
| Single Bedsheet Size | 2.30 m x 2.50 m |
| Packaging Size | 24 Pcs |
| Series | Town House |
Product Details:
| Material | Cotton |
| Usage/Application | Home, Hotel |
| Design | Check |
| Type | Double |
| Brand | Signature |
| Wash Care | Machine Wash and Dry Clean |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Rectangular |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Packaging Size | 24 Pcs |
| Single Bedsheet Size | 2.30 m x 2.50 m |
| Series | Town House |
Product Details:
| Material | Glace Cotton |
| Bed Sheet Size (in) | 108x108 inch |
| Thread Count (TC) | 180 TC |
| Print/Pattern | Floral |
| Design | Printed |
| Set Content | 1 Bedsheet + 2 PC |
| Color | Dark Colors |
| Type | King |
| Wash Care | Machine Wash and Dry Clean |
| Weight (per set) | 1.2 - 1.4 kg |
| Fabric GSM | 140-160 |
| Packaging Type | BOOK FOLD |
| Brand | KING HOME FURNISHING |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Packaging Size | 24 Pcs |
| Series | KINGDOM FILE XXL |
| Usage/Application | Home, Hotel |
Product Details:
| Material | Cotton |
| Usage/Application | Home, Hotel |
| Design | Cotton floral print |
| Type | Double |
| Brand | Signature |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Wash Care | Machine Wash and Dry Clean |
| Packaging Type | Box |
| Single Bedsheet Size | 2.30 m x 2.50 m |
| Packaging Size | 24 Pcs |
| Series | Town House |
Product Details:
| Material | Cotton |
| Usage/Application | Home, Hotel |
| Design | Cotton floral print |
| Type | Double |
| Brand | Signature |
| Wash Care | Machine Wash and Dry Clean |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Rectangular |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Packaging Size | 24 Pcs |
| Single Bedsheet Size | 2.30 m x 2.50 m |
| Series | Town House |
Product Details:
| Material | Pure Cotton |
| Brand | Signature |
| Type | Double |
| Design | Printed |
| Set Contains | 1 bedsheet and 2 Pillow Cover |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 24 Pcs |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Single Bedsheet Size | 2.30 m x 2.50 m |
| Series | Town House |
Product Details:
| Type | Double |
| Brand | Signature |
| Design | Printed |
| Material | Pure Cotton |
| Set Contains | 1 bedsheet and 2 Pillow Cover |
| Packaging Type | Box |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Packaging Size | 24 Pcs |
| Single Bedsheet Size | 2.30 m x 2.50 m |
| Series | Town House |
Product Details:
| Fabric | Glace Cotton |
| Material | Cotton |
| Bed Size | Double |
| Thread Count | Up to 150 TC |
| Set Contain | 1 Bedsheet; 2 Pillow |
| Design | Printed |
| Usage/Application | Home, Hotel |
| Print Type | Printed |
| Type | Double |
| Brand | Signature |
| Color | Multicolor |
| GSM | 121 to 150 GSM |
| Packaging Type | BOOK FOLD |
| Single Bedsheet Size | 2.30 m x 2.50 m |
| Pillow Cover Size | 46 x 69 cms (2 Pcs) |
| Packaging Size | 24 Pcs |
| Series | SIGNATURE DIVA BEDSHEET |
| Wash Care | Machine Wash and Dry Clean |